Powered By Blogger

czwartek, 4 sierpnia 2011

Niestabilność w sferze euro

Niestabilność w sferze euro

Autorem artykułu jest kinga wojciechowska



Od kilku miesięcy możemy obserwować drastyczne zmiany w kursach europejskich walut. Dotychczas wspólna waluta europejska budziła zachwyt i entuzjazm zarówno krajów, dla których euro jest walutą narodową, jak i państw Unii Europejskiej chcących przynależeć do strefy euro.

Kryzys finansowy w gospodarce światowej spowodował, że zachwiał się stabilny kurs euro, które z dnia na dzień traciło na wartości. Ekonomiści nie przewidywali jednak, że problemy w gospodarce europejskiej będą miały ciąg dalszy.

Polska, która dążyła do jak najszybszego przystąpienia do rozmów na temat wprowadzenia europejskiej waluty, dziś otwarcie mówi, że trzeba poczekać na ustabilizowanie się sytuacji ekonomicznej w krajach Unii Europejskiej. Także społeczeństwo polskie jest coraz bardziej sceptyczne do wprowadzenia euro w Polsce, widząc negatywne skutki wspólnotowej waluty. Zbliżamy się w tych opiniach do Czechów, którzy są bardzo sceptycznie nastawieni do wspólnotowej waluty.

W ciągu tygodnia głośno było o sytuacji w Grecji. Kraj ten ma obecnie najpotężniejsze kłopoty finansowe, dlatego inne kraje członkowskie postarają się wspomóc finansowo Grecję. Możliwe jest jednak, że niedługo także inne kraje europejskie będą potrzebować także wsparcia finansowego. Hiszpania ma kłopoty z kryzysem na rynku pracy, o czym świat usłyszał w wyniku demonstracji młodych osób w ciągu ostatniego miesiąca. Także Irlandia oraz Portugalia mają kłopoty, w krajach tych obserwuje się znaczące spowolnienie rozwoju gospodarczego, co skutkuje to obniżonym kursem euro.

Czasami pojawiają się głosy o tym, że europejska waluta nie jest tak korzystna dla gospodarki europejskiej. Współodpowiedzialność krajów europejskich i uzależnienie kursu euro od sytuacji gospodarek narodowych wielu krajów sprawia, że w czasie kryzysów finansowych wspólna waluta nie jest już tak korzystna dla Unii Europejskiej. Najbliższe miesiące pokażą, czy Grecji uda się uporać z kryzysem finansowym, jeśli tak, jest szansa na to, że waluta europejska odzyska lepszą formę. Jednak w przypadku następnego kryzysu, sytuacja może się powtórzyć, a wtedy kraje europejskie mogą nie być tak chętne do pomagania najsłabszym krajom członkowskim.

---

http://kursy-walut-kantory.com.pl/


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

3 komentarze:

  1. Czasami tak się zdarza, że ruchy walut mogą niekorzystnie wpłynąć na daną gospodarkę. Ja się tym nie martwię, gdyż mam również kartę wielowalutową https://www.igoriacard.com na której trzymam akurat środki w walucie Euro. Moim zdaniem jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób chcących płacić w walucie obcej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tak często jest z walutami, że stają się one niestabilne i praktycznie reagują dość mocno na różne zmiany gospodarcze na świecie. Mimo wszystko nadal rośnie popularność płatności walutowych https://www.przelewy24.pl/metody-platnosci/platnosci-walutowe których według badań staje się co raz więcej. Świadczyć to może o większej zasobności i zdolności finansowej.

    OdpowiedzUsuń
  3. Jednak jak to bywa z walutami to niestety są one czasami niestabilne i ma na to zachowanie wiele czynników. Dlatego ja jestem zdania, że warto czasami od razu wymienić walutę w kantorze internetowym https://cinkciarz.pl/ i po prostu nie czekać na dalszy rozwój wydarzeń. Tym bardziej, że może być już tylko gorzej.

    OdpowiedzUsuń